Nordica pressikontakt

Antud lehel sisalduvad pressiteateid ja uudised Nordica kohta.
Kui soovite lisateavet või vastuseid küsimustele, mille kohta meie kodulehel vastust ei olnud, siis pöörduge julgelt meie poole.

Meediapäringud


pr@nordica.ee

  • Nordic Aviation Groupi (NAG) ehk Nordica aktsionäride üldkoosolek kinnitas täna ennelõunal ettevõtte möödunud majandusaasta aruande. Kui esialgu prognoositi koroonakriisis praktiliselt seiskunud äritegevuse tulemuseks enam kui 20 miljonilist kahjumit, siis tegelikkuses lõpetas ettevõte 2020. aasta 10,5 miljoni eurose kahjumiga.

  • Eesti riiklik lennufirma Nordic Aviation Group (Nordica) ja Poola riiklik lennufirma LOT Polish Airlines jõudsid peale pikki läbirääkimisi kokkuleppele ühise tütarettevõtte Xfly (varem Regional Jet) omandistruktuuri muutuses. Sõlmitud lepingu kohaselt omandab Nordica LOTi 49-protsendilise osaluse lennuettevõttes Xfly ning saab seejärel firma ainuomanikuks. Kommertskoostöö Nordica ja LOTi vahel jätkub.

  • Nordica lisas Põhja-Rootsi liini Stockholm-Arvidsjaur-Gällivare lennugraafikusse täiendavad lisalende

  • Eesti lennuettevõte Nordica vedas selle aasta teises kvartalis ligi 143 000 reisijat. Tallinna liinivõrgu ümberkorraldustega seoses vähendas lennufirma lennumahtusid kolmandiku võrra. Seetõttu on reisijate arv kahanenud ligi 30 protsenti võrrelduna eelmise aasta sama perioodiga. Kokku teenindati selle aasta esimese kuue kuuga ligi 270 000 reisijat. See tulemus vastas lennufirma ootustele.

  • Eile avaldatud majandusaasta aruande kohaselt kasvas Nordic Aviation Groupi (Nordica) müügikäive 2018. aastal 107,7 miljoni euroni, mis on 30% enam kui eelneval aastal.

  • Nordica ja tema tütarettevõte Regional Jet võitsid ühispakkumusega nelja aasta pikkuse hankelepingu Rootsi siseliini teenindamiseks. Lepingu järgi jätkab Nordica koostöös tütarfirmaga opereerimist Stockholmi ning Rootsi põhjaosa linnade Arvidsjauri ja Gällivare vahel kuni 2023. aasta sügiseni.

  • Lennufirmad Nordica ja LOT allkirjastasid uuendatud koostöölepingu, mille kohaselt võtab LOT Nordicalt üle piletimüügi ja klienditeeninduse haldamise ning Nordica keskendub edaspidi otsesele lennutegevusele.

  • Eesti riiklik lennuettevõte Nordic Aviation Group vedas 2018. aastal konsolideerituna üle 2,2 miljoni reisija. Seda on kaks ja pool korda rohkem kui eelmise riigile kuulunud lennufirma parimatel aastatel. Nordica tütarfirma Regional Jet ennustab kasvu jätkumist ka sel aastal. SAS on oma Eesti koostööpartneriga rahul.

  • Eesti lennufirma Nordica vedas 2019. aasta esimeses kvartalis Tallinna liinivõrgus üle 102 000 reisija.

  • Alates 1. veebruarist asub rahvusliku lennufirma Nordica finantsosakonda juhtima Kristi Ojakäär. Ojakäär on varem töötanud Olympic Entertainment Group AS-i finantsjuhina ja Microsoft Eesti Baltikumi finantsjuhina. Kristi Ojakäär hakkab samal ajal kuuluma ka lennufirma juhatusse. Avalik konkurss finantsjuhi kohale korraldati eelmise aasta lõpus.