Kaubamärkide Xfly ja Nordica all tegutsev Eesti riiklik lennundusettevõte Nordic Aviation Group AS teatas koostöölepingu sõlmimisest vastloodud lennufirmaga MARABU. Euroopa kommertslennufirmadele pikaajalisi lennuteenuseid pakkuv Eesti lennuettevõte pakub uuele tegijale erinevaid tugiteenuseid lennuettevõtja sertifikaadi hankimisel ja alustab 2023. aasta suvehooajast Marabu sihtkohtade teenindamist kolme 180-kohalise lennukiga Airbus 320neo. Marabu hakkab tegutsema Saksamaa turul, pakkudes lende populaarsetesse puhkuse sihtkohtadesse algusega Hamburgist ja Münchenist.

Eesti lennufirma hakkab Marabu sihtkohti teenindama Hamburgist ja Münchenist 2023. aasta suvehooajal. Lennatakse populaarsetesse Vahemere-äärsetesse sihtkohtadesse. Teenusepakkujaks saab olema Nordica oma kolme uue 180-kohalise kütusesäästliku ja keskkonnahoidliku lennukiga Airbus 320neo. Eesti lennufirma pakub Marabule veel ka erinevaid tugiteenuseid lennuettevõtja sertifikaadi taotlemisel. Kahe lennufirma sellelaadne koostöö tähistab uut arenguhüpet terves Eesti lennundussektoris. 

 

Uue lennufirma Marabu juhi Paul Schwaigeri sõnul annab partnerlus Nordic Aviation Groupiga neile parima stardipositsiooni ning tagab väga head kasvu- ja eduvõimalused ka pikemas perspektiivis. „Nordic Aviation Groupis olev lennunduspädevus ja Eesti lennufirma viimaste aastate edukus on tekitanud meis usalduse selle ettevõtte vastu. Oleme väga rahul, et saame teha koostööd niivõrd kindla partneriga. Koos suudame üles ehitada väga tugeva lennundusettevõtte turul, kus ka nõudlus lennureiside järele on jõudsalt kasvamas, eriti suveperioodil,“ kommenteeris Shwaiger. 

 

Nordic Aviation Groupi tegevjuht Jan Palmer rõhutas, et koostöö on tunnustus ja usalduse väljendus kogu Eesti lennundussektorile ning oskusteabele mida see endas kannab. „Nõudlus lendude järele on Euroopas kasvamas. Kõige rohkem on see hoogustunud puhkusereiside osas – tegemist on turusegmendiga, millele Marabu keskendub. Algav koostöö saab olema äärmiselt põnev teekond, mille käigus üksteise pädevusi täiustades ehitatakse üles jätkusuutlik ärimudel ja pikaajaline partnerlus. Lisanduv ärisuund annab Nordic Aviation Groupile juurde järgmise võimaluse tugevaks strateegiliseks arenguks ka pikemas perspektiivis,“ kommenteeris Palmer uue koostöö algust. Ettevõtte juht usub, et lennundussektor võib Euroopat veel positiivses mõttes üllatada. 

 

Nordic Aviation Group asutati 2015. aastal, selle ainuomanik on Eesti Vabariik ning kontsern käitab praegu kokku 17 lennukit. Lennukiparki on plaanis edaspidi nõudluse kasvu järgi aina suurendada. Eesti lennufirma pakub pikaajaliste koostöölepete alusel lennuteenuseid suurematele kommertslennufirmadele ekspertiisi, lennukite ja meeskondade näol. Koostöö eesmärk on toetada suurte lennufirmade strateegilist kasvu. Nordic Aviation Group ei tegele piletimüügi ega lennuühenduse pakkumisega lõpptarbijale. Praeguseks tegutseb ettevõte seitsmes Euroopa riigis ning tal on baasid Tallinnas, Stockholmis, Kopenhaagenis, Aarhusis, Turus, Lissabonis ja Vilniuses. Järgmise aasta suvest lisanduvad siia nimekirja ka Hamburg ja München. Nordic Aviation Group on tööandjaks 600 lennundusspetsialistile ja kavatseb lähiajal juurde palgata vähemalt 250 töötajat. Eesti lennunduskontserni 2021. aasta ärikasum oli 1,2 miljonit eurot. Ettevõtte visioon on saada eelistatuimaks strateegiliseks partneriks suurtele Euroopa lennufirmadele.