Lastega reisimine

Lastega reisimine travelling with children

Mida lastega reisimisel meeles pidada?

Te võite auto lapseistme või kokkupandava käru võtta kaasa kuni lennuki ukse või trepini. Loomulikult võite lisaks kaasa võtta ka sobiliku (väikese) koguse lapsetoitu. Laste, sealhulgas väikelaste tasuta pagasi hulka kuulub üks pagasiese, mille kolm mõõdet ei tohi ületada 158 cm ja kaal peab jääma 23 kg piiresse. Väikelapsega reisides (kuni 2a) on reisijal õigus kaasa võtta kokkupandav lapsekäru mille kaal ei ületa 10kg. Jätke lapseiste või käru lennuki ukse või trepi juurde ja võtke see pärast maandumist samast kohast kaasa. Kui te soovite võtta lapseistme salongi kaasa, peate ostma täiendava istekoha.

Kõigil lastel, hoolimata nende vanusest, peab olema fotoga isikut tõendav dokument. Ka väikelastel peab olema oma pilet, kuigi sülelastel ja imikutel (alla 2-aastastel lastel) ei pea olema oma istekohta.

Lastega reisimine lisahuved soodustus

Lapsed vanuses 2-11 lendavad kuni 25% soodustusega neto piletihinnast.

 

Lapse saatmise teenus

Saatjata lastele vanuses 5-11 (k.a) on teenus kohustuslik lastele vanuses 12-15 soovituslik.  Lapsi saadab täiskasvanu alates hetkest, millal nad saabuvad lähtekoha lennujaama, kuni hetkeni, millal nad väljuvad sihtkoha lennujaamast. Soovi korral võib tellida saatja ka kuni 16-aastastele lastele.

Palume teil veenduda, et lapse reisidokumendid on korras, ning kontrollida, kas reisimiseks on vaja viisat.

Mõnikord on vältimatu, et laps peab reisima üksi, kuid selle pärast ei pea muret tundma! Meie lapse saatmise teenus tagab mugava lennu ja turvalise maandumise ning lisaks kustumatu mälestuse seiklusest pilvede vahel.

 

Kuidas tellida oma lapsele saatjat?

Broneeringu tegemisel võtame teilt andmed (täisnimi, aadress, telefoninumber) isiku kohta, kes saadab lapse lähtekoha lennujaama, ja isiku kohta, kes tuleb lapsele sihtkoha lennujaama vastu.

Nordica otselennul* reisivale lapsele saatja teenuse osutamise eest tuleb tasuda 32 €  ühe lennusuuna kohta.

NB! Käesolev saatjateenuse hinnakiri kehtib Nordica otselendude puhul ühe lennusuuna kohta. Juhul, kui Teil on planeeritud ümberistumisega lend, palume aegsasti tutvuda meie partnerlennufirmade reeglite ja hinnakirjadega.

Lastega reisimine sihtkoht

Valige sihtkoht arvestades oma lapse vanusega

Vanemad küsivad endilt enne lendu sageli samu küsimusi: Kas mu laps magab lennu ajal? Mis juhtub, kui ta nutma hakkab? Kuidas teha nii, et laps istuks lennu ajal vaikselt ega segaks teisi reisijaid?

Lastele on kuiva õhu, madala õhurõhu ja kitsa ruumiga harjumine keerulisem kui täiskasvanutele. Seetõttu soovitame valida imikute ja väikelastega reisides lühemaid lende võimalikult väheste ümberistumistega.

Veenduge, et teie lapsel on tehtud kõik vajalikud vaktsineerimised ja kontrollige lapse enesetunnet enne lendu.

Lastega reisimine ettevalmistus

Valmistage oma laps lennuks ette

Ärge unustage kaasa võtta oma lapse lemmikmänguasju, raamatuid, värviraamatuid, pliiatseid ja väikseid suupisteid, mis on neile tuttavad ja meelepärased.

Meie töötajad aitavad meelsasti teil leida oma istekohad, tegeleda lapsekäruga ja veenduda, et teie lapse turvavöö on korrektselt kinnitatud.

See, et laps nutab lennu ajal palju, võib tuleneda sellest, et rõhuerinevus teeb tema kõrvadele haiget. Seetõttu soovitame anda oma lapsele õhkutõusul ja maandumisel tihti juua.

Kuidas tunda end lennujaamas mugavalt?

Kuna välistemperatuur, lennujaama sisetemperatuur ja lennuki salongi temperatuur võivad märkimisväärselt erineda, soovitame üldiselt laste riietamisel tekitada mitu riidekihti, et lapsel oleks võimalik end igas keskkonnas mugavalt tunda. Ärge unustage sooje sokke – need on lastele lennu ajaks jalanõudest mugavamad.