5 soovitust, mida lennureisil lugeda

Text: Annikky Lamp Photos: Marin Sild, freestocks.org Published: 1 / sept / 2017

Annikky Lamp (37) on stiilne ja andekas elustiiliblogija. Töötades Brüsselis Eesti eesistumise kõneisikuna, reisib ta üsna palju. Oma vähesel vabal ajal peab Annikky inspireerivat elustiiliblogi lifeinacoldclimate.com. Nii oskabki ta reisimise ja lugemise omavahel hästi ühildada.

1. Kindle


Minu esimene soovitus reisil lugemiseks on alati sama: e-luger. Kümne raamatu puhkusele kaasavedamine on küll väga romantiline, aga kohutavalt tüütu. Digitaalne lugemisaparaat on väike, kerge ja otsast lõpuni raamatuid täis. Loe, mida tahad ja kus tahad.


2. Tim Marshall „Prisoners of Geography”

Lennukis lugemine ei ole tingimata lihtne: kogu aeg kas tuuakse midagi või viiakse ära, pakutakse kohvi ja pilvepoe tooteid. Paljude jaoks on sellises olukorras lihtsam süveneda aimekirjandusse kui romaani. „Prisoners of Geography” on paeluv ja lihtsasti loetav vaade sellele, kuidas geograafia kujundab ühiskondi ja poliitikat.

"MISKI EI RÕÕMUSTA RAAMATUSÕBRA SÜDANT ROHKEM KUI PIKEM LENNUSÕIT: TUNDIDE KAUPA PUHAST LUGEMISAEGA!

Webp.net resizeimage 16

3. Jean-Pierre Minaudier „Grammatika ülistus”

Raamat grammatikast ei kõla just paljulubavalt, kuid see lugejasõbraliku pikkusega teos on täis toredaid fakte ja mõtlemapanevaid ideid. Lisaks on alati sümpaatne, kui on tunda, et teema autorit tõesti paelub. See on sarmikas ning otsapidi ka Eestiga seotud raamat.


4. Neil Gaiman „Ameerika jumalad”

Miski ei rõõmusta raamatusõbra südant rohkem kui pikem lennusõit: tundide kaupa puhast lugemisaega! Gaimani ilmselt kuulsaim fantaasiaromaan räägib Ameerika uutest ja vanadest jumalatest ning on enam kui 600 leheküljest hoolimata haarav ja unikaalne lugemine. Seriaali vaatamine on nõrkadele.

5. Ajakirjad

Kui raamatu lugemine nõuab siiski liiga suurt vaimset pingutust, on alati olemas ajakirjad. Artiklikaupa on lihtsam keskenduda, pakutagu kohvi nii tihti kui tahes. Ostan keskmiseks lennusõiduks tavaliselt ühe tõsisema ja ühe kergema väljaande. Kogemus ütleb, et inimesed vaatavad kaasasolevat Vogue’i palju leebema pilguga, kui selle kõrval lebab ka The Economist. Rafineerituma maitse korral ei vea The Gentlewoman ega The New Yorker kunagi alt.

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris sügis 2017