Otselennud Varssavisse Nordica FlyNordica 2019 10 28 2 2000x600

Lennud Varssavisse

Varssavi - kirevates värvides Euroopa roheliseim pealinn

Poola pealinn ja suurim keskus, mis asub kauni Wisla jõe kaldal on Euroopa üks rohelisemaid linnu. Kogu linnas kumab Poolale iseloomulikult sõbralik õhustik, mille erakordne roll on täita alati abivalmis kohalikel. Pika ajalooga Varssavi on linn täis kultuuri, mis elab samal ajal nii hoogsalt ja meeliköitvalt  kui ka rahulikult hingates. Külasta kuulsat Rahvusooperit, üle poolesaja muuseumi, naudi hetki kohvikutes, imetle suursugust arhitektuuri ja suundu edasi ööellu. Siit leiab avastamisrõõmu ja tegevust endale igaüks. 

Lastele ja peredele

Varssavi loomaaed ja Korperniku teaduskeksus

Varssavis on avastamisrõõmu kogu perele. Soovitame alustada päeva kaunilt taastatud vanalinnast, maitsta vahepalaks kohalike pagarite tehtud imemaitsvaid küpsetisi, jalutada parkides, külastada kuulsat Varssavi loomaaeda, kus võib kohata üle 5000 isendi ja 500 erineva liigi või hoopiski Korperniku teaduskeskust, kus soovitame külastamiseks planeerida aega minimaalselt paar tundi.

NORDICA SOOVITAB:
Võtke kaasa pähkleid ja söötke oravaid oma peo pealt - nii saate toreda elamuse, sest Varssavi loomaaias on see ametlikult lubatud.
Inga, Nordica

VARSSAVI LOOMAAED I NORDICA SOOVITAB: Võtke kaasa pähkleid ja söötke oravaid oma peo pealt - nii saate toreda elamuse, sest Varssavi loomaaias on see ametlikult lubatud.

TUTVU LOOMAAIAGA

Varssavi-loomaaed-Poola-Lastele-ja-Peredele-Warsaw-Zoo-Poland-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Kultuur ja arhitektuur

Kaasaegse Kunsti Muuseum

Kaasaegse Kunsti Muuseum  asub rongijaamast paari minutilise jalutuskäigu kaugusel ning on kõrgelt hinnatud  üle kogu maailma oma kogude ja väljapanekute poolest. Siin on esindatud nii kohalike kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnike tööd ja looming.

Poola Rahvusooper (Teatr Wielki)

Külaskäiku Poola Rahvusooperisse soovitame igaks juhuks ette planeerida pikemalt enne reisi algust, sest kõrgelt hinnatud ja palju tunnustatud kunstilise taseme ning soodsate piletihindadega etendused on pikalt välja müüdud. 

NORDICA SOOVITAB:
Saabuge teatrisse mõnikümmend minutit enne etenduse algust - nii on Teil aega tutvuda maja arhitektuuriga, mis on omaette vaatamisväärsus.
Inga, Nordica

POOLA RAHVUSOOPER I NORDICA SOOVITAB: Saabuge teatrisse mõnikümmend minutit enne etenduse algust - nii on Teil aega tutvuda maja arhitektuuriga, mis on omaette vaatamisväärsus.

TUTVUGE PROGRAMMIGA

Poola-Rahvusooper-Varssav-Poola-Kultuur-ja-Arhitektuur-Teatr-Wielki-Warssaw-Poland-Culture-and-Architecture-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Ülestõusu muuseum

Avasta mitmetahuline ajalugu ja lase endale jutustada lugu Varssavi ülestõusust. Üks huvitavamaid muuseume kogu Varssavis, mis kätkeb endas infot Natsi-Saksamaa ja Nõukogude okupatsioonide ning hilisema ülestõusu kohta. Ülestõusu muuseumi populaarseimaks tõmbenumbriks on Liberator pommitaja, millega varustati liitlasvägede poolt ülestõusjaid. 

Kohvikud-Varssavis-Poola-Sook-Jook-Cafes-Warsaw-Poland-Food-Drink-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Söök, jook ja ööelu

Restoranid ja kohvikud

Varssavi on kui kõikide maitsete pealinn. Avasta Poola rahvusköök Restauracija Polkast või naudi tõelisi pierogisid Fret Á Portest, meeliülendavad Vahemere maitsed Dwie Treciest või naudi vegan toite Mangos. Kõnni mööda Folkas ja Poznańska tänavaid või astu sisse kohvikutesse ja restoranidesse kaunis Vanalinnas.

Kultuuri ja Teaduste Palee

Varssavi kesklinnas asub palju baare ja kohvikuid, kus kohalike seas on populaarne kohtuda pärastlõunasel õllel kohe pärast tööd.  Parimad kohad jäävad vanalinnast eemale ning kohalike seas ühed kõige populaarsemad baarid asuvad Kultuuri ja Teaduste Palee vahetus läheduses. 42 korruseline Kultuuri ja Teaduste Palee on Varssavi kõige kõrgem hoone ja eraldi vaatamisväärsus, kuhu tasub kindlasti minna kas niisama uudistama või mõnusalt meelt lahutama, sest lisaks bürooruumidele asuvad seal kino, raamatukogu, muuseum, teater, ujula, kontserdisaalid ja klubi.

NORDICA SOOVITAB:
Varssav 360˚ - osta pilet veebist ja väldi pikki järjekordi, et muretult nautida uskumatut vaadet linna kõrgeimast punktist.
Inga, Nordica

BAARID JA KOHVIKUD I NAUDI OMA SILMAGA KÕIGE UHKEMAT JA SUURSUGUSEMAT ARHITEKTUURI, MIDA PAKUB KULTUURI JA TEADUSTE PALEE NING SAA OSA BAARIDEST JA KOHVIKUTEST, MIS ON LEMMIKUD PALJUDELE KOHALIKELE.

KULTUURI JA TEADUSTE PALEE

Kultuuri-ja-Teaduste-Palee-Varssav-Poola-Sook-Jook-Ooelu-Warsaw-Poland-Food-Drinks-Nightlife-Nordica-FlyNordica.jpg

Ööelu

Liiv, rand ja hommikuni kestvad peod toimuvad kohalike poolt armastatud La Playas ja Temat Rzekas, Bank Club ja Marriott Panarama Bar kui tõelised ööklubide pärlid ja uhkusega nimetatud Euroopa klubide lipulaevad, mida tasub külastada kõikidel ööelu nautijatel.

Zlote-Tarasy-Varssav-Poola-Ostlemine-Warsaw-Poland-Shopping-Nordica-FlyNordica-980x450.jpg

Ostlemine

Varssavis on palju ostukeskusi, mis on hõlpsasti leitavad nii jalutades kui ka autoga sõites. Just ostukeskused on kuulsad oma laia valiku poolest ning sobiva kingituse saab endale lubada igaüks. Ostukeskused pakuvad nii populaarseid laiatarbekaupu, kohalike disainerite ja kunstnike poolt loodud eksklusiivset loomingut kui ka rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke.

Zlote Tarasy ehk Kuldne Trepp

Varssavi kesklinnas raudteejaama kõrval asuv Zlote Tarasy on  linna suurim kaubanduskeskus, kus on valikus üle 200 poe ja restorani, mis hellitavad teie meeli Poola rahvustoitudest kuni maailma erinevate maitsete ja köökideni.

Outlet

Kellel suurem ostlemise soov, siis lisaks paljudele kesklinnas asuvatele suurtele kaubanduskeskustele nagu Arkadia, Hala Koszyk ja Galeria Mokotów, on Varssavil kirsiks tordil pakkuda pea kõikide tuntud kaubamärkidega esindatud outlet Factory Ursus, kus kaubad on allahinnatud kuni 70%. 

Kolo kirbuturg

Varssavi kuulsaim turg Kolo kirbuturg asub otse Varssavi kesklinnas ning on avatud igal nädalavahetusel. Just see kirbuturg on üks populaarseimaid turge üle kogu euroopa nii blogijate, turistide kui ka kohalike seas.

Metroo-Varssav-Poola-Transport-Warsaw-Poland-Metro-Nordica-FlyNordica.jpg

Transport

Metroo

Varssavis on hea liigelda pea kogu linna läbiva metrooga. Ja kui peaks linnas viibimisel tekkima mõned kümned vabad lisaminutid, siis soovitame sõita spontaanselt mõned peatused metrooga ja avastada nii mõnigi uus park või huvitav hoone, mis reisiraamatust puudu ja muidu kahe silma vahele oleks jäänud.

Sama ühistranspordi piletit on teil võimalus kasutada nii metroos, trammis kui ka bussis. Soovitame valida pileti lähtuvalt just enda reisist ja plaanidest, sest valida on erinevate tsoonide ja ajatariifide vahel.

Ratas

Rohelisele pealinnale omaselt on aina populaarsem kasutada linnas liiklemiseks jalgrattaid, mida saab mugavalt rentida ka ainult mõnedeks tundideks. 

Kas sa teadsid, et...

  • Roman Polanski kolme Oscariga pärjatud filmi "Pianist" võtted toimusid Praga linnaosas, Mala tänaval
  • Varssavis on väljas söömine kolmandiku võrra soodsam kui Tallinnas
  • Tallinnast Varssavisse saad lennata neli korda päevas ning otselend kestab 1h ja 40 min

POOLA RAHVUSOOPERISSE TÕELIST KULTUURIELAMUST MAITSMA

  • Tallinn (TLL) - Varssavi (WAW)

    Edasi