Flights to Tallinn Estonia Cozy little secret Nordica FlyNordica Photo by Margus Johanson VisitEstonia 2000x600

Lennud Tallinna

Tallinn - lummavalt nõiduslik muinasjutulinn

Imelise vanalinnaga ja modernse elustiiliga Eesti pealinn ootab endale külalisi üle kogu maailma aasta läbi. Lumised talved, linnulauluga tärkavad kevaded, valgete öödega suved ning värvilised sügised pakuvad igale külastajale lummava puhkuse olenemata aastaajast. Poole miljonilise elanikuga idülliliselt kaunis pealinn Põhja-Euroopas tähistas sel aastal juba oma saja esimest sünnipäeva. Tule meile külla!

Loomaed-Lastele-ja-Peredele-Tallinn-Eesti-Zoo-Estonia-Children-and-Families-Nordica-FyNordica.jpg

Lastele ja peredele

Külastades Tallinnat kogu perega, soovitame rentida auto ning avastada enda jaoks kogu väike Eesti, sest sõit kogu lõuna poolseimasse tippu kestab alla 4 tunni. Lottemaa Pärnus, Teaduskeskus AHHAA ülikooli linnas Tartus, veekeskused ja Spaahotellid nii puhkuse kuurordis Pärnus, pika ajalooga Narva-Jõesuus ja imelises Lõuna-Eestis , Elistvere loomapark Jõgevamaal, kanuumatkad Valgejõel, viienda aastaajaga loodus Soomaal ning kaunid ja omanäolised saared Lääne-Eestis muudavad puhkuse tõeliselt meeldejäävaks.

Tallinna Loomaaed

Euroopa üks ilusaim ja kaasahaaravalt köitvaim Tallinna loomaaed asub kesklinnast ainult kuue kilomeetri kaugusel. Üle 7000 isendi ja 600 erineva liigiga loomaaaed avas hiljuti uue Jääkarumaailma, mis võitis külastajate südamed juba enne avamist. Lisaks jääkarudele Friidale, Aronile ja Nordile saab loomaaias kohtuda kääbusjõehobude Holgeri ja Pupaga, Ida-Aafrika teravmokk-ninasarviku Kigomaga, ilvesepreilide Kristiina ja Keiuga ning ülejäänud 7000 elanikuga.

Lennusadam-Tallinn-Eesti-Lastele-ja-Peredele-Seaplane-Harbour-Estonia-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica.jpg

Lennusadam

Eesti Meremuuseum, mis taasavati ajaloolistes lennuangaarides 2012 aastal, on üks kõige innovatiivsemaid muuseume Põhja Euroopas. Mere ääres, kohe linnasüdames Kalamas asub muuseumon tõeliselt põnev, sest väljapanekutes on näha Eesti ainukesena nüüdseks säilinud allveelaeva Lembitut, jalutada unikaalse jäämurdja Suure Tõllu peal kui ka saada osa vahvatest elamustest, mida pakuvad pisematele pereliikmetele silmulaatorid, paberlennukite visked, meeneks pildistamisaktioonid tõelistes mereväe kostüümides ning akvaarium.

 

Energiaavastuskeskus

Tallinna kesklinnas, Vanalinna piirimail asuv Energiaavastuskeskus ootab kõiki loodusnähtuse huvilisi, et avastada kõik see põnev, mis meid ümbritseb ja mille seletamiseks jääb tihti sõnadest puudu. Uhke planetaarium viis sind koheselt reisile otse kosmosesse, toimuvad heli- ja valguskatsed annavad vastused küsimustele, kuidas siis ikkagi see heli tekib, miks murdub valgus, kus on vikerkaar ja kas on võimalik, et juuksed ignoreerivad gravitatsiooni.

Kultuur ja arhitektuur

Tallinnas toimub igapäevaselt palju kontserte nii klassikalise muusika kui ka popkultuuri ja alternatiivse skene austajatele. Teatrietendused, näitused ja festivalid toimuvad nii Tallinnas kui ka üle kogu Eesti.

 

ÜRITUSED JA ERILISED ELAMUSED

Rahvusooper Estonia Foto Harri Rospu Tallinna Ettevotlusameti Turismiosakond

Kanuti Gildi SAAL

Eesti kaasaegse teatri tõeline pärl on vanalinnas asuv Kanuti Gildi SAAL, kus toimuvad etendused, kontserdid, performance’d, showingud ja festivalid aasta läbi. Paljudel juhtudel ei ole vajalik kohaliku keele oskus, sest etendused toimuvad rahvusvahelises kaasaegseteatri keeles.

Rahvusooper Estonia

Eesti oluliseim ja märgilise tähtusega Estonia teater avas publikule oma uksed esimest korda juba 112 aastat tagasi. Alates sellest ajast on külastajat rõõmustatud erinevate teatri-, ooperi- ja balletietendustega. Rahvusooper Estonia mängukava on uhkelt mitmekülgsed ning siit leidub šedöövreid nii kohalike loojate kui ka maailma kuulsaimate kunstnike sulest. 

Tallinna-Vanalinn-Tallinn-Eesti-Kultuur-ja-Arhitektuur-Tallinn-Old-Town-Culture-and-Arhcitecture-Nordica-FlyNordica.jpg

Vanalinn

Unesco maailmapärandisse kuuluv Tallinna vanalinn pakub silmailu alates 11. sajandist pärit hoonete ja arhitektuuriga. Tutvu ja naudi oma silmaga Niguliste kirikus Euroopa kõige kuulsaimat kunstiteost “Surmatants”. Romantilised kohvikud, kaunis arhitektuur ja väikesed poed viivad sind hetkega argipäeva toimetustelt imeliste rännakute radadele.

 

Kalamaja-Tallinn-Eesti-Kultuur-Estonia-Culture-Nordica-FlyNordica.jpg

Kalamaja

Siinne arhitektuur on enamuselt säilitanud oma autentse veetluse läbi puidust majade ja mõnusa atmosfääri. Kalamaja on koduks paljudele noortele, kes hingavad kultuuri rütmis. Siin on palju kohvikuid, restorane, kultuurikeskusi ja disainipoode. Siduvaks jooneks on armastus elustiili vastu, mida ühendab taaskasutus ja teistest hoolimine.

 

Söök, jook ja ööelu

Tallinnas on kokku pea 400 erineva kohviku, restorani, baari, pubi ja klubi, mis pakuvad igale külastajale meeleoluka elamuse. Restoranid on hinnatud parimate peakokkade poolest, kes armastavad oma tööd teha tõelise kire ja andumisega. Siin Põhja Euroopa kaunimas pealinnas armastatakse kvaliteetset toitu ning rännakud viivad maailma erinevatesse piirkondadesse.

Vegan Restoran V 

Eesti üks parimaid vegan restorane asub Tallinna vanalinnas Rataskaevu tänaval. Restoran on nii populaarne, et isegi lihasõbrad ülistavad õhtut, mis just selles restoranis on veedetud. Seda muidugi juhul, kui on õnnestunud olla nende õnnelike seas, kes on saanud laua broneerida. Kogu menüü on ainult taimne ning toitudest ei kasutada ka muna ega piimatooteid.

Rerstoran NOA

Tallinna kesklinnast kümne kilomeetri kaugusel Pirita ja Viimsi vahel asub eesti restoranide kroonitud kuningas Restoran NOA. Hingematvalt kaunis vaade otse Tallinna lahele ning parima restorani vääriline menüü ja toiduelamus on just see, mis jääb külastajat kummitama veel mitmedeks kuudeks ja aastateks.

Pudel

Kalamajas asuv Eesti esimene gurmeeõlle baar Pudel on üks populaarseimad kohti just ka kohalike seas. Siin on valikus nii kohalike meistrite poolt valmistatud käsitööõlled ja siidrid kui ka maailma kuulsaimad ja haruldaseimad õlled.

<p><strong>TOP 10 restorani Tallinnas</strong> <em>Foto: Renee Altrov</em></p>
<p><strong>Kohvikud Tallinnas </strong><em>Foto: Mariann Liimal</em></p><p> </p>

<p><span><strong>Baarid ja pubid Tallinnas.</strong> <em>Foto: Marek Metslaid</em></span></p><p> </p>
<p><strong>Parimad peod Tallinnas </strong><em>Foto: Kaspar Orasmäe</em></p>
Kalamaja-Disainipood-Tali-Tallinn-Eesti-Ostlemine-Design-Shop-Estonia-Shopping-Nordica-FlyNordica.jpg

Ostlemine

Tallinnas asub palju väikeseid disainipoode, kust leidub  nii kohalike kunstnike kui ka põhjamaade disainerite loomingut nii ehetest ja aksessuaaridest kuni riiete ja jalanõudeni. Suurimad kaubanduskeskused asuvad kesklinnas ning nende külastamiseks soovitame varuda piisavalt aega.

Tali 

Eesti suurim disainipood, mille valikus on peaaegu et kõike, mida hing võiks ihata kui külastada ühte disaini kauplust. Talis  on esindatud parimate kunstnike looming ning toodete valik on lai, kus esindatud on nii riided, aksessuaarid, ehted kui ka  sisekujunduselemendid.

Viru Keskus

Tallinna Vanalinna ja kesklinna piirimail asub üks suurimaid kaubanduskeskusi Viru Keskus, kus leidub kõike. Lisaks paljudele poodidele ja kohvikutele, asub siin legendaarselt Eesti vanim ja kuulsaim kabamaja, Tallinna Kaubamaja. Kaubavalik on tõeliselt lai ja mitmekülgne ning enda soovid saab rahuldatud pea iga pereliige, sest isegi autot on võimalik siit osta!

Transport

Kuna Tallinna on armsalt väike ja ökonoomselt kompaktne, siis on linnas hea liigelda nii jala, ratta, ühistranspordi, Uberi ja Taxifyga. Tallinn Cardi soetajatele on sõit ühistranspordis tasuta. Kaarte on võimalik valida 24, 48 ja 72h kehtivusaegadega ning lisaks kaasnevad kaartide soetajatele palju soodustused muuseumitesse, teatritesse, restoranidesse ning eksursioonidele.

Külastajatele, kes ihalevad paikadest väljaspool pealinna, soovitame rentida soodsalt auto. Ju lähimad sood ja rabad asuvad Tallinnast kõigest poolesaja kilomeetri kaugusel.

Taksot kasutades soovitame ettevaatlik olla ja uurida umbkaudset maksumust, sest mõnikord oskavad taksojuhid sõita kohe väga suure ringiga. 

<p><strong>Rong.</strong> <em>Foto: Rasmus Jurkatam</em></p>

<p><strong>Rattarent.</strong> <em>Foto: Liina Notta</em></p>

<p><strong>Ühistransport.</strong> <em>Foto: Rasmus Jurkatam</em></p>

<p><strong>Autorent.</strong> <em>Foto: Tõnu Runnel</em></p>

TALLINN CARD

Iga täiskasvanu saab tasuta kaasa võtta kuni kaks alla 7a last