Munich 2000x600_3

Lennud Münchenisse

München – reisides justkui muinasjuturaamatu kaunimatel radadel

München on Lõuna-Saksamaa oluliseim keskus, mida ümbritseb uskumatult imekaunis loodus koos kõikide lossidega, mida sel piirkonnal on pakkuda. Maailma vanim ja suurim loomaaed, kuningalossid koos parkidega, muuseumid ja galeriid, teatrietendused ja kontserdid ning kuulsad õlleaiad on kõik iseloomulikud sellele maagilisele linnale, mille pikk ajalugu kõnetab külastajat igal sammul.

Lastele ja peredele

Hellabrunni loomaaed

Ei ole oluline, kas külastada Münchenit talvel või suvel, Hellabrunni loomaaias on alati põnev ja tegevusi jätkub kogu päevaks, olenemata aastaajast. Üle saja aasta vanuses loomaaias on kokku üle 750 erineva loomaliigi üle kogu maakera. Siin on esindatud loomad ja liigid talvise ilmastiku oludega harjunud Põhjamaadest kuni troopilise kliimaga Lõunamaadeni. Müncheni loomaaeda peetakse siiamaani üheks suurimaks nii pindalalt kui ka liigirohkuselt. Soovitame loomaaia külastamiseks varuda terve päev.

NORDICA SOOVITAB:
Planeerige külastus ilusale ilmale ja varuge terve päev - loomadele tuuline ilm ei meeldi ning siis on piisavalt aega, et märgata kõiki loomi.
Inga, Nordica

HELLABRUNNI LOOMAAED I NORDICA SOOVITAB: Planeerige külastus ilusale ilmale ja varuge terve päev - loomadele tuuline ilm ei meeldi ning siis on piisavalt aega, et märgata kõiki loomi

VAATA LISA

Hellbrunni-Loomaaed-Munchen-Saksamaa-Lastele-ja-Peredele-Hellabrunn-Zoo-Munich-Germany-Children-and-Families-Nordica-FlyNordica.jpg

Saksa Muuseum

Saksa Muuseum on tõeline paradiis tehnika ja loodusteaduste huvilistele. Siia mahub tõeliselt palju erinevaid näitusi ning kaetud on peaaegu kõik teemad, mis seostuvad loodusteadustega. Alustades muusikariistadest ning jätkates observatooriumi, planetaariumi, erinevate materjalide, transpordi ja  sidevahenditeni, on need vaid mõned teemad, mis on püsivalt külastajatele vaatamiseks välja pandud. Lisaks näitustele toimub Saksa Muuseumis palju erinevaid õpetlikke töötubasid ning pisematele külastajatele on loodud päris oma maailm. 

NORDICA SOOVITAB:
Ostke piletid ette - nii hoidute järjekorras seismisest ja pääsete muretult muuseumisse.
Inga, Nordica

SAKSA MUUSEUM I Nordica soovitab: Ostke piletid ette - nii hoidute järjekorras seismisest. Foto: Deutsches Museum

BRONEERI PILET

Nordica_Saksa Muuseum_Urban Transport Deutsches Museum_Photo_: Deutsches Museum.jpg

Mänguasja Muuseum

Müncheni kesklinnas asuv uskumatult mänguline ja fantaasiarikas Mänguasja Muuseum ei ole mõeldud ainult lastele. Siin on esindatud suur valik kõikvõimalikke erinevaid mänguasju alustades vanadest kaisukarudest, jätkates konstruktorite ja muusikariistadega kuni lõpetades kõige uuemate Barbideni välja. Kogu kollektsioon pärineb Ivan Steigeri perekonna kogust ning muuseumi külastamine läbi torni erinevate korruste muudab reisi veel mängulisemaks.

Kultuur

Münchenile on iseloomulikud imekaunid lossid, mis on justkui muinasjuttudest maha joonistatud ja neid on tõeliselt palju. 

Neuschwansteini loss

Kõige muinasjutulisem ja sõnuseletamatult imeline Neuschwansteini loss, mis asub maapinnast 200m kõrgusel. See on Euroopa üks enim külastatavamaid vaatamisväärsusi, mis on ehitatud Kuningas Ludwig II ajal. Lossi arhitektuur on nii imetabane, et kui seda alguses oma silmaga näha, siis see lihtsalt ei tundu reaalne. Nüüdseks on loss külastajatele avatud, olles  Müncheni kesklinnast vaid  2h autosõidu kaugusel. 

NORDICA SOOVITAB:
Soodne autorent aitab kiirelt ja mugavalt kohale jõuda.
Martin, Nordica

NEUSCHWANSTEINI LOSS I Nordica soovitab: Soodne autorent aitab kiirelt ja mugavalt kohale jõuda

LEIA AUTO

Neuschwansteini-Loss-Munchen-Saksamaa-Kultuur-Neuschwanstein-Castle-Munich-Germany-Culture-Nordica-FlyNordica.jpg

Alte Pinakothek

Alte Pinakothek on üks lossidest ja suurehitistest, mis asub otse Müncheni kesklinnas. Lossis tegutseb üks peamistest ja olulisematest kunstigaleriidest, kus on esindatud pea 800 kunstniku teosed Keskajast kuni Rokokoo perioodini. See on maailma kõige kuulsam kunstimuuseum, kus on esindatud selliste kuulsate kunstnike teosed nagu Rubens, Halz, Rembrandt, Rafael ja Botticelli. Soovituslikult kohustuslik külastamine igale kunstihuvilisele.

NORDICA SOOVITAB:
Säästa raha ja planeeri muuseumikülastus pühapäevasele päevale - siis on kõigile sissepääs 1€.
Inga, Nordica

ALTE PINAKOTHEK I NORDICA SOOVITAB: Säästa raha ja planeeri muuseumikülastus pühapäevasele päevale - siis on kõigile sissepääs 1€

TUTVU MUUSEUMIGA

Alte-Pinakothek-Munchen-Saksamaa-Kultuur-Munich-Germany-Culture-Nordica-FlyNordica.jpg

Oktoberfest

Suurim ja maailma kõige kuulsam õllefestival Oktoberfest, mis toimub igal aastal ja kestab kokku kolm nädalat. Siin on esindatud eranditult kõik Saksamaa õlletootjad ning 2018 aasta sügisel toimub juba järjekorras 185s õllefestival.

NORDICA SOOVITAB:
Külasta festivali nädala sees ning alusta reisi planeerimist juba varakult - parimad hotellid broneeritakse aasta ette.
Inga, Nordica

OCTOBERFEST I NORDICA SOOVITAB: Külasta festivali nädala sees ning alusta reisi planeerimist juba varakult - parimad hotellid broneeritakse aasta ette.

LEIA HOTELL

Octoberfest-Munchen-Saksamaa-Sook-Jook-Munich-Germany-Culture-Nordica-FlyNordica.jpg

Söök, jook ja ööelu

Ruff’s Burger

Kõigi kiirsöögiaustajatel soovitame külastada kasvõi kord Ruff’s Burgerit ning osa saada kiirtoidu eliitsest ja kõrgekvaliteetsest maitseelamusest, mis on Lõuna-Saksamaa kuulsaim. Kõikides burgerites kasutatakse ainult 100% Baierimaa veiseliha, mis on üks olulisi kvaliteedinäitajaid ning mille tõttu kliendid ikka pöörduvad ja pöörduvad tagasi. Siinkohal muidu täpsustame, et liha ei ole ainult kasutatud burgerites, mis on mõeldud taimetoitlastele. 

Tantris

Müncheni kõige kuulsam restoran. Kriitikute poolest hinnatud kui kõige parema veinivalikuga restoran kogu Münchenis. Kui on soov tunda enda tõeliselt hästi ja veeta õhtu, mis ei ununeks kunagi, siis Tantris on just see restoran, kuhu soovitame broneeringu teha. Ning kindlasti laud ette broneerida, sest vastasel juhul ei pruugi restorani kuidagi mahtuda. Isegi kui oodata elavas järjekorras. Uskumatult uhke sisekujundusega, mis hoiab oma autentset joont 1970’st.

Hirschau

Müncheni kuulsaim õlleaaed Hirschau, kuhu on lubatud tulla isegi lastel. Sest lastele on siin eraldi mängualad ja tegevusi jätkub tükiks ajaks. Kuulsaimas ja suurimas õlleaias on kogunisti uskumatu kuni 1800 istekohta ning suviti ja soojadel ilmadel toimub igal õhtul kontsert.

Ostlemine

Münchenis asub palju suuri kaubanduskeskusi kui ka väikseid butiike. Endale sobiva poe leiab üle lihtsalt, piisab vaid haarata näppu kohvitops ja natukene linnas jalutada ning sobivad poed ilmuvad silmade ette justkui võluväel.

Karstadt Bahnhofplatz

Saksamaa kuulsaim kaubamaja Karstadt Bahnfplatz, mis asub Müncheni kesklinnas otse bussijaama vastas. Selles tõeliselt suure valikuga kaubamajas on ruumi üle 40 000m2 ning tooteid on kogu perele. Tõeliselt sobiv koht, kus soetada enda ostud ning vahepeal puhata ja lõõgastuda ühes paljudest kohvikutest või restoranides. 

Konen

Teine suur kaubamaja ja trendiarmastajate lemmikpaik Konen asub samuti otse linna südames, Peetri kiriku kõrval. Siin natukene väiksemal alal u 12 000m2 pinnal, mis on jaotatud läbi kuue erineva korrusel, on esindatud kõik olulisemad kaubamärgid nagu Boss, Joop!, MaxMara, TedBaker, Drykorn ja Bellstaff.

NORDICA SOOVITAB:
Hoia kokku aega ning tutvu kõikide toodetega veebis.
Inga, Nordica

KONEN I NORDICA SOOVITAB: Hoia kokku aega ning tutvu kõikide toodetega veebis.

TUTVU TOODETEGA

Konen-Munchen-Saksamaa-Ostlemine-Munich-Germany-Shopping-Nordica-FlyNordica.jpg

Transport

Münchenis on väga hästi toimiv ühistranspordi süsteem. Kesklinnas liiklemiseks on kõige mugavam kasutada metrood, trammi, busse või maapealseid ronge. Piletisüsteem on lihtne ning valida on erinevates tsoonides ja ajaperioodidel kehtivate piletite vahel. 

Kui vahemaad on väiksemad, siis on mugav ja kiire liigelda rattaga, mis on populaarne just kohalike ja noorema ealiste seas.

NORDICA SOOVITAB:
Soetage CityTourCard - kaart sisaldab nii ühistranspordis kehtivat päevapiletit kui ka soodustusi rohkem kui 70s erinevas restoranis, muuseumis ja poes.
Inga, Nordica

TRANSPORT MÜNCHENIS I NORDICA SOOVITAB: Soetage CityTourCard - kaart sisaldab nii ühistranspordis kehtivat päevapiletit kui ka soodustusi rohkem kui 70s erinevad restoranis, muuseumis ja poes.

CityTourCard

Transport-Munchenis-CityTourCard-Saksamaa-Transport-Munich-Germany-Nordica-FlyNordica.jpg

Kas sa tead, et...

  • Lähimad suusakeskused asuvad Münchenist ainult poolesaja kilomeeri kaugusel
  • Neuschwansteini loss on Disney multifilmi "Uinuv kaunitar" prototüüp
  • Nordica otselend Tallinnast Münchenisse kestab 2h ja 30 min
  • Tallinn (TLL) - Munich (MUC)

    Edasi