Reisimine raseduse ajal

Seda mõistagi eeldusel, et tulevase ema tervis on hea ja tema rasedusel ei ole esinenud komplikatsioone. Soovitame enne lendamist külastada oma günekoloogi, kes oskab kõigile küsimustele vastata ja kõrvaldada igasugused kahtlused.

Reeglina on lendamisel piiriks raseduse 36. nädal

Kuni raseduse 32. nädalani (k.a) saate reiside ilma mis tahes eritõenditeta, kuid soovitame siiski arstiga konsulteerida.

Alates raseduse 33. nädalast on lennukiga reisimiseks vaja arstitõendit. See tõend, mis peab olema väljastatud mitte enam kui kümme päeva enne reisimise kuupäeva, kinnitab, et reisimine ei mõju teie rasedusele kahjulikult.

Rase naine

Kui teil on võimalik reisi ette planeerida, siis arvestage, et parim aeg lendamiseks on raseduse keskel, kuskil 14. ja 28. nädala vahel. See peaks ühtlasi olema periood, millal teie enesetunne on kõige parem. Kui lähete välismaale pikemaks ajaks, ärge unustage arvutada, millises raseduse faasis te tagasi lendate, ning veenduge, et teil on vajadusel vastav arstitõend.

Lendamine ei ole emadele ja vastsündinutele soovitatav esimesel seitsmel päeval pärast sünnitust.

Soovitame teil lisaks kehtivatele reisidokumentidele kanda endaga kaasas oma raseduskaarti, mis sisaldab kogu vajalikku infot teie raseduse kohta.

Raseduse ajal lendamise eeskirjad võivad olla erinevatel lennufirmadel erinevad - kontrollige neid kindlasti enne lennu broneerimist. Sobiva istekoha valimine. Vahekäigupoolsed istekohad on teile kõige mugavamad ja teevad tualettruumi külastamise lihtsamaks.

Mugavuse huvides kinnitage oma turvavöö oma kõhu alt. Võimalusel soovitame lennu vältel mitu korda püsti tõusta ja ringi kõndida. Istudes sirutage sageli oma hüppeliigeseid. See parandab vereringlust ja vähendab trombide ohtu. Kuna lennuki salongi õhk on kuiv, soovitame juua tavapärasest rohkem vett